Jste tu poprvé? - Skrýt (musíte být přihlášeni)

30 zajímavých herních tapet pro vaši plochu

2. 3. 2010 v 0:00 2 30 zajímavých herních tapet pro vaši plochu

Nejen grafikou je člověk živ, a mnoho lidí, kteří se zajímají o grafiku, také hraje hry. A někdy si zkrátka řekněte, že ta hra je skvělá, a že byste ji chtěli mít na ploše. Pak můžete zjistit, že je hra nejen skvělá, ale má také skvělé tapety, které ozdobí vaši plochu.

Někdy je třeba trochu vypnout a věnovat se povrchnějším věcem (naprostou většinu času). Je mnoho herních tapet, které nestojí za nic, případně se snaží být zoufale trendy a jsou spíš k smíchu. Proto jsem se rozhodl vybrat 30 nejlepších, které si buď vybavím, nebo náhodně najdu ve své kolekci. Toto není definitivní seznam, ale jak to vidím já. Nic vám nebrání si v komentářích přidat své favority.

Jako designér poměrně často končím s prací pozdě večer, a protože jsem obvykle docela unavený, hraní her není špatné východisko, jak se uvolnit (zvlášť když vás bolí hlava a hrajete špatné hry, což se mi poslední dobou z nějakého důvodu daří). Snažil jsem se vybírat hry, ke kterým mám nějaký vztah, nebo o nich alespoň něco vím, což se snad podařilo, protože vám tak ke každé hře dám i malý výklad. Přehlídka může začít.

Halo 3

Přestože patřím k lidem, podle kterých je Halo 3 značně nadhodnocené a prostě to není tak dobrá hra, musím uznat, že na tohle brnění se dobře kouká.

Medal of Honor: Pacific Assault

Na první pohled může tapeta budit dojem klidu, jak koukáte na modrou hladinu. Když si ale uvědomíte, že před chvílí na scéně zuřila bitva, najednou jste na bojišti.

Ewil Twin

Velmi zajímavá a zapomenutá hra. I stylizace byla výjimečná.

Fable

Jedno z mých nejoblíbenějších RPG a snad i her obecně. Fenomenální pohádková hra, zostuzená mizerným pokračováním (za ten názor budu bojovat do posledního dechu), u které jsem nakonec vybral kreslenou tapetu. Ze hry jich je víc, ale nejsou příliš kvalitní a můj oblíbený motiv hrdiny, jehož odraz je pravým opakem (zlý zloduch), je dost odfláklý. Nespokojencům mohu nabídnout alternativu v podobě Fable 2.

Diablo 3

Diablo 2 je hra, kterou mám stále rád, a její stylizaci považuji za perfektní. Nyní přichází trojka, a protože v Blizzardu zaměstnávají opravdu dobré grafiky, dostáváme k ní várky tapet. Na mnoha stránkách můžete vidět upřednostněny jiné, ale jak jsem viděl, že dali na tapetu Tyraela, nemohl jsem jinak, protože pro mě je rozhodně nejlepší postava ze série (a nejzajímavěji vyzobrazený anděl vůbec).

Kane and Lynch

Z obrázku by se mohlo zdát, že tito pánové jsou profesionální zabijáci. No, v podstatě ano, ale nic tichého nečekejte. Hra je střílečka, vedená v ďábelském tempu, a hraje se velmi dobře. Tato hra byla otevřeně cílená pro dospělé, takže se tomu blíží i propagační materiály, a tak doporučuji shlédnout i další tapety, protože jsou velmi povedené.

Gun

Další nepříliš známá a neprávem zapomenutá hra. V podstatě klon GTA na divokém západě. A co! Klon GTA… na divokém západě. Ta hra je parádní, i když je krátká, dost jednoduchá a někdy i hloupá. Pro milovníky divokého západů povinnost, hlavně proto, že dobrých her z tohoto žánru narozdíl od druhé světové války mnoho není (asi proto, že to vyžaduje i nějakou snahu, a ne neustálé recyklování vyčpělých nápadů).

Mirrors Edge

Tuhle neotřelou hru jsem koupil snad za 3 eura. Není to smutné? Její nezvyklý vzhled (ano, takhle to vypadá i ve hře, vše je velice světlé, takže vám to vypálí oči) je pro mě nesporným plusem, a krásná hlavní hrdinka (která nemá žádné charisma, takže nechápu jak je možné, že je tak populární) to jen podporuje.

Tomb Raider: Underworld

Lara Croft je bezpochyby ikona. Možná je hanbou, že jsem nikdy nehrál žádný Tomb Raider, i když mám sběratelskou edici TR:Anniversary (byla levná :) ). Schválně jsem vybral obrázek, který Laru příliš nepřipomíná, ale rozhodně vypadá dobře, a připomíná mi staré bondovky. Nespokojencům nabízím alternativu s Larou v plné parádě.

Dragon Age: Origins

Podle většiny lidí jedno z nejlepších RPG posledních měsíců. Osobně se těším, až ho vyzkouším – i když mi přijde neustálé připomínání krve dost laciné, samotná krvavá tapeta je provedena skvěle a bude se vyjímat na jakékoliv ploše.

Silent Hill 3

Zde jsem dost váhal, ale nakonec jej přidám. Silent Hill 3 je výborná, i když těžká hra. Skoro vše je na ní unikátní, od hudby po grafické provedení. I když je tato tapeta dost agresivní, snad právě kvůli tomu jsem si ji dal na plochu. Rozmazané části nevypadají špatně a díky nim jsou ikony dobře čitelné.

Burnout: Paradise

Jestli je něco, co zásadně nehraju, tak jsou to závodní hry, protože mě obvykle nudí k smrti. A jestli je něco, co mě na téhle hře mohlo zaujmout, je to originální a velmi pěkně provedená tapeta. Vůči jiným generickým a vždy stejným tapetám jiných závodních her je to doušek čerstvého vzduchu.

Half-life 2

Grrr, jak si dovoluješ nevybrat Gordona Freemana?! Bohužel proto, že je to dutý panák, kterého by mohl zastoupit blok tofu – oproti tomu G-man je zajímavá a záhadná postava, o které stále nikdo příliš neví. Half-life je podle mě jedna z nejlepších stříleček všech dob, a i když ji pokračování nepřekonalo, jde o skvělé hry. A pokud chcete Gordona, nabízím tohle, tohle, tohle, a tohle.

Zaklínač

Pro fanouška knižního Zaklínače nutnost. Pro hráče RPG také nutnost. Pro člověka, co hledá pohlednou tmavou tapetu možnost. Neříkám nutnost, protože ne každému se asi tento přívěšek zalíbí, ale kus magického herního ducha v něm je.

Bioshock 2

Zde by se jako odborník uplatnil spíš můj bratr, který na obě hry nedá dopustit. Bioshock určitě netrpí špatnou stylizací, a už první díl pozitivně upoutal mnoho lidí právě svým zajímavým zpracováním. Mě v každém případě zaujaly tapety, které vypadají velmi dobře, a určitě si získají vaši pozornost. Zaujaly mě tak, že jsem nevěděl, kterou vybrat, takže nabízím i další, oba se záběry velké sestry. Pokud zvládnete úchylnost druhé tapety, je to absolutní paráda.

Monkey Island

Série Monkey Island by neměla ujít žádnému fanouškovi adventur nebo humoru. Jedničku považuji se vším všudy za nejlepší, a s nedávno vydaným remakem (netěšte se, jde jen o přepsání původního enginu z roku 1990 a novou grafiku, plus odpornou hudbu – ale máte možnost se přepnout do původní hry z roku 1990, takže velké plus) mají i mladší šanci tuto hru okusit. A pro malou propagaci je tu skvělá tapeta.

Oblivion

RPG, které u mě soutěží s Fable a Zaklínačem. Tato tapeta asi opravdu na plochu nepůjde, protože je výrazně agresivnější než Heather ze Silent Hillu, ale jde o parádní ukázku toho, co hra dokáže – ano, velmi podobně to vypadá i ve hře. Až budete postupovat vpřed k portálu, celá scéna se vám zhmotní a na tuto tapetu si rádi vzpomenete.

Heroes of might and magic 5

Jedna klasická, ručně kreslená tapeta pro legendární tahovou sérii. Vzpomínám si na hodiny strávené u HOMAM 3 (na skvělé hry ve dvou, kampaň, i hrátky s editorem), a bohužel protože ta hra žádné pěkné velké tapety nemá, nahrazuji její památku povedeným pokračováním. Ještě jedno kolo a pak jdu spát.

King Kong

Je na jednu stranu smutné říct, že King Kong je stále ještě vyjímka – je to dobrá hra na motivy filmu. Takové hry to nemají jednoduché, protože jsou vývojáři obvykle pod hrozným tlakem, vydat hru souběžně s filmem. Na druhou stranu je to dobré, protože ta hra stojí za zahrátí, je to zábava, a vřele doporučuji aktuálně dostupnou Limitovanou edici (asi za 200 Kč). Výjimečná je i herní stylizace, o čemž se můžete přesvědčit sami. Pro příznivce fantasy jasná volba.

Grand Theft Auto 4

Rockstar si již dlouhou dobu drží standard stylových kreseb pro svoji veleúspěšnou sérii GTA. Tyto hry jsou extrémně populární, extrémně zábavné, a mají i vlastní originální zpracování, alespoň co se propagačních materiálů týče. Velmi pěkné, a jen tak dál.

Heavenly Sword

Musím přiznat, že jsem o téhle hře do dnešního dne neslyšel, a nevím, zda se to změní, ale po shlédnutí skvělé tapety, která kombinuje neodolatelně červené vlasy a jakýsi sekeromeč, mám velká nutkání. Jednoduché, a přeci výborně zkombinované.

Call of duty: Modern Warfare 2

Ani mě se tato profláklá hra nevyhnula. Grafika je fantastická, je radost na ni pohledět, a hratelnost je na tom podobně.

Fallout 3

Názory na tuto hru se velmi různí, a já se bohužel nemohu přidat ani k jedné skupině, protože jsem hru nehrál. Jedno se ale musí uznat, vypadá opravdu dobře (engine Oblivionu zabírá), a jak ingame stylizace, tak tapety jsou jednohubkou pro každého technofila.

Fahrenheit

Má druhá nejoblíbenější adventura všech dob. Ve chvíli, kdy se herní svět (minimálně na PS3) točí kolem nové hry „Heavy Rain“ od vývojářů Quantic Dream, jsem chtěl použít nějakou tapetu právě z této skvělé hry (nehrál jsem, neb PS3 nevlastním, ale z toho co jsem viděl, tak právě existuje velmi silný argument si tu zatracenou konzoli pořídit – nesnáším exkluzivitu!), ale protože jediná, kterou jsem byl schopen najít, stojí za prd, vracím se k skvěle mystické tapetě Fahrenheitu.

Prince of Persia: Warrior Within

Pokud jste hráli úplně původního prince jako já, z tohohle chlapíka se vám asi trochu zatočí hlava. Určitě to není někdo, s kým byste zašli na pivo, ale raději byste po jeho spatření skočili do nejbližšího sudu a počkáli, až projde kolem. Herní série prince se snad kromě trojky nese vždy ve velmi zajímavém duchu, vždy je tam něco nového a jiného, a obvykle se to hraje velmi dobře (autoři se nebojí experimentovat, ale někdy jim to také příliš nevyjde, jako úplně poslední Princ).

Assassins Creed 2

Na hraní této hry se velmi těším, protože když nic jiného, pokud bych přehlížel všechna pozitivní hodnocení ze všech stran, tato tapeta mě naprosto dostala. Jistě, takhle to ve hře vypadat nebude, ale když se na ten obrázek podívám, skoro jako kdybych četl nějakou pohádkovou knihu. S trochu krvavým obalem…

Stronghold

Skvělá strategie, ve které se musí hodně přemýšlet. Výborně vypadá, výborně se hraje, a má výbornou hudbu. Co víc si přát? Pokud máte rádi přemýšlivé strategie (nejde o tahovou strategii a narozdíl od Cultures neumřete nudou) a původní jedničku (asi jste spíš mohli slyšet o dvojce) jste nehráli, důrazně doporučuji. Grafika neztratila nic na kráse, a proto ji oslavím touto tapetou.

Final Fantasy série

Náhodně vybírám jeden obrázek, který mi utkvěl v paměti, protože co si budeme namlouvat, Squaresoft má skoro vždy skvělé prezentační materiály. Tahle tapeta opravdu vypadá dobře a rád ji budu mít na ploše – s hrami Final Fantasy je ale problém. Alespoň já ho mám – pokud tyhle hry budete hrát, budete nad něčím, například nad příběhem, hrozně nadávat. Příběh je obvykle neuvěřitelná snůška nesmyslů, která se snaží působit hlubokomyslně, ale protože tyhle hry vážně nejsou cílené na dospělé, je to jen falešná snaha. Snaha zaujmout stylem je však upřímná.

Tom Clancys Endwar

Je mi líto, že o téhle hře opět nevím vůbec nic. Kromě toho že má jednu prostě prďáckou tapetu.

Army of Two

S nově vydanou Army of Two: 40th day musím uznat, že tato hra vypadá výborně. Jde v podstatě o trochu podobnou střílečku jako Kane & Lynch s tím rozdílem, že vypadá ještě mnohem lépe a že se tu výrazně soustředíte na spolupráci s parťákem, ať počítačem, nebo druhým hráčem. A ty masky vypadají zkrátka skvěle.

To by protentokrát bylo dost. Jistě máte dost materiálu na to, abyste svoji plochu vyzbrojili alespoň něčím, k čemu máte nějaký vztah, než k nějakým generickým a neoriginálním abstraktům, nebo emocionálním fotografiím na sto způsobů.

Petr Široký Profil na fóru / Osobní stránky / Twitter Webdesignér povoláním, kritik přesvědčením, šašek duší, to vše zde najdete. Tutoriarts jsou poslední 3 roky můj největší osobní projekt. Kromě toho se zkouším věnovat jiným menším webovým projektům, živím se jako nezávislý webový designér a snažím se více hledět do budoucnosti, aby tyto stránky vzkvétaly.

Zdrojový soubor : Není k dispozici

Komentáře k článku

Nejste přihlášeni - před odesláním příspěvku vyplňte protispamovou kontrolu níže - váš komentář bude viditelný až po schválení správcem. Pro okamžité schválení se přihlašte, nebo registrujte. Registrace nezabere déle než minutu.

 • :-D
 • 8-|
 • :-/
 • 8-)
 • :-(
 • :-O
 • =(
 • =D
 • :-)
 • <3
 • ;-)

* Povinné položky

 • #2
 • Florence
 • 18. August 2011 | 17:53
 • Skupina: Neregistrovaní

Assassin's creed je jednoznačně nejlepší hra, jakou jsem kdy viděla, slyšela o ní, nebo ji jen zahlédla ve výloze obchodu.;-) Začala jsem na konzolové verzi AC2, pak jsem odehrála Brotherhood (také na konzoli) a nakonec jsem si na pc zahrála AC 1. Nyní se už nemohu dočkat Relevations, i když v něm Ezio pravděpodobně zemře. Z toho jsem se vzpamatovávala pár týdnů. :D<3 ;-)

 • #1
 • Neregistrovaný kolemjdoucí
 • 6. February 2011 | 13:03
 • Skupina: Neregistrovaní

Skvělí ...<3

Nahoru

Autoři: Jakub Houdek, Jakub Šimůnek, Petr Široký a příležitostní sebevrazi